Italian Falun Gong –yhdistyksen onnittelut vasta perustetulle Etelä-Afrikan Falun Gong –yhdistykselle

Kaikki Italian Falun Gongin harjoittajat ilahtuivat saadessaan tietää, että Etelä-Afrikan Falun Gong –yhdistys perustettiin virallisesti Etelä-Afrikan hallituksen suostumuksella, ja haluaisimme antaa sydämelliset onnittelumme teille. Yhdistyksen perustaminen on yhteisten ponnistelujenne tulosta. Olemme hyvin vakuuttuneita, että tämä yhdistys toimii tärkeässä roolissa Fa-oikaisun prosessissa, ja on siunaus kaikille Etelä-Afrikan ihmisille. Työskennelkäämme yhdessä oikeamielisin ajatuksin ja oikeamielisin teoin, ja tehkäämme hyvin ”kolme asiaa” (1), jotta materialisoisimme toiveemme, jotka teimme ennen historian alkua.

Vilpittömästi,

Italian Falun Gong -yhdistys

(1) Kolme asiaa: Kolme asiaa, joita Mestari Li on pyytänyt harjoittajia tekemään, on opiskella Fa:ta [Falun Dafan opetuksia], lähettää oikeamielisiä ajatuksia, ja selventää maailman ihmisille totuus Falun Dafasta ja Kiinassa tapahtuvasta vainosta.

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a28910-article.html

Voit vapaasti tulostaa ja jakaa kaikkia Clearharmonyn artikkeleita, mutta pyydämme mainitsemaan lähteen.