Espanja: Kiinan kommunistisen puolueen poliisin häikäilemätön käytös tuomitaan voimaperäisesti

Joulukuun 17. päivänä 2005 Falun Gongin harjoittajat Madridista menivät Kiinan suurlähetystölle ja pitivät rauhallisen mielenosoituksen missä he tuomitsivat voimakkaasti Kiinan kommunistisen puolueen (KKP) häikäilemättömän käytöksen ja vaativat ankaraa rangaistusta Hebein maakunnasta olevalle poliisi He Xuejianille, joka raiskasi kaksi naispuolista Falun Gongin harjoittajaa. Harjoittajat lukivat Falun Gongin yhdistyksen julkilausuman Kiinan suurlähetystön virkailijoille. He toivoivat, että henkilökunta Kiinan suurlähetystössä heräisi oman etunsa vuoksi eikä seuraisi KKP:n toimintoja Falun Gongin harjoittajien vainoamisessa.

Rauhallinen mielenosoitus Kiina suurlähetystön edessä

Falun Dafa-yhdistyksen julkilausuma luetaan Viekää päävainoojat oikeuden eteen

Falun Gongin rauhallinen musiikki ”Pudu” ja ”Jishi” säestivät harjoittajia heidän laittaessa banderollit, joissa luki ”Falun Gong on hyvä”, ”Lopettakaa Falun Gongin vainoaminen” ja ”Totuus, Laupeus, Kärsivällisyys.” He näyttivät myös kuvia jotka toivat esille KKP:n lukemattomat ihmisoikeusrikokset Falun Gongin vainon aikana viimeisinä kuutena vuotena.

Ohikulkevat autot hiljensivät vauhtiaan nähdäkseen selvästi banderollit ja kuvat ja monissa autoissa soitettiin äänitorvea ilmaisemaan heidän tukensa.

Ohikulkijat katselevat julisteita vainosta

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a30588-article.html

Voit vapaasti tulostaa ja jakaa kaikkia Clearharmonyn artikkeleita, mutta pyydämme mainitsemaan lähteen.